منو

آموزش غواصی در کیش

 آموزش غواصی در کیش - مدرک بین المللی

 

غواصی در کیش

رزرو کنیدآموزش غواصی در کیش

شنا کردن در زیر آب، همراه با وسایل تنفس مصنوعی غواصی نامیده می شود. غواصی بسیار هیجان انگیز و جذاب می‌باشد و می‌تواند یک تفریح سالم و مهیج را برای افراد فراهم کند. یکی از خدمات در جزیره کیش، آموزش غواصی همراه با ارائه مدرک غواصی بین المللی می باشد. آموزش غواصی در کیش توسط اساتید بزرگ غواصی همچون استاد حمید سیدی، مهران مختاری، نازنین عظیمی، آرمین عاقبتی، تانیا امجدی و امید وارسته اول تدریس میشود. دوره های آموزش غواصی در کیش همراه با اعطای مدرک بین المللی غواصی برگزار می شود. غواصی در جزیره کیش برای آقایان و خانم ها آزاد است، بنابراین شما به کمک این مجموعه بزرگ از اساتید، می توانید از غواصی در آبهای خلیج فارس لذت ببرید. به جرأت می‌توان گفت غواصی در دنیای زیر آب بسیار هیجان انگیز می باشد. در ادامه شما را با فوت و فن ها و پیش‌نیازهای غواصی آشنا میکنیم. قبل از اینکه به غواصی بپردازیم به تعدادی پیش نیاز و مهارت نیاز داریم که در ادامه به آنها می پردازیم.

- بلد بودن شنا

در دوره های غواصی معمولاً از شما تست شنا گرفته میشود، البته این این بدان معنا نیست که شما باید یک شناگر ماهر باشید، بلکه باید بتوانید خود را روی آب حفظ کنید.

 

- آمادگی نسبی جسمانی

برای اینکه بتوانیم به غواصی بپردازیم می بایست مطمئن شویم که مشکلات قلبی و جسمانی جدی نداریم، یا مثلاً با وجود شکستگی ترمیم نشده استخوان در بدن نباید غواصی کنیم. نکته مهم دیگر اینکه غواصی ممکن است روی گوش شما تاثیر گذار باشد، بنابراین اگر قبلاً گوش شما مشکل داشته می بایست از کامل شدن درمان آن مطمئن شوید.

 

- محدودیت سنی

محدودیت سنی خاصی برای غواصی وجود ندارد، کودکان نیز میتوانند از این تفریح هیجان انگیز استفاده کنند. اما بهتر است کودکان زیر ۸ سال را به غواصی نبریم.

 

 

قابل توجه بانوان علاقمند به غواصی، در این مجموعه در جزیره کیش، آموزش غواصی توسط مربی آقا و خانم انجام میشود. بنابراین نگرانی از این بابت برای بانوان وجود نخواهد داشت.

آموزش غواصی در کیش

 

زیبایی های غواصی در جزیره کیش

جزیره کیش یکی از مناطق جذاب و زیبای خلیج فارس، از لحاظ وجود جاذبه های طبیعی و همچنین وجود صخره های مرجانی می باشد. بنابراین مکان بسیار مناسبی برای غواصی به حساب می آید. وجود سایت ها و مراکز آموزشی و تفریحی غواصی در جزیره کیش، این امکان را برای افراد علاقمند به غواصی مهیا کرده، تا بتوانند در یکی از قطب های غواصی کشور، از این تفریح هیجان انگیز لذت ببرند.

 

آموزش غواصی در کیش

برای افراد مبتدی شاید جای سوال باشد که چگونه برای بار اول به غواصی بپردازند، اما هیچ نگران نباشید، این مجموعه در کیش با داشتن اساتید مجرب غواصی، آماده آموزش به افراد مبتدی نیز می باشد، تا بتوانید بدون هیچ دغدغه‌ای از این تفریح دریایی استفاده کنید. همچنین دوره های آموزش غواصی در کیش با ارائه مدرک غواصی بین المللی همراه است. اگر شما تمایل دارید دنیای زیر آب را از نزدیک ببینید و از زیبایی های آن لذت ببرید، این مجموعه با داشتن اساتید با تجربه آقا و خانم، آماده است که آموزش های لازم و غواصی را به شما ارائه کند، تا بتوانید دنیای هیجان انگیز زیر آب را از نزدیک ببینید. پیشنهاد میکنیم حتما این تفریح هیجان انگیز را تجربه کنید، زیرا دیدن دنیای زیر آب و مرجان ها بسیار جذاب است.

 

سازمان جهانی که استانداردهای غواصی را تعیین می‌کند WRSTC نام دارد، همچنین نخستین کنفدراسیونی که جهت غواصی در سطح دنیا تشکیل شد CMAS میباشد. بنا به تعریف CMAS،دوره های آموزشی غواصی، شامل دوره ۲ ستاره، دوره ۳ ستاره و دوره آب های آزاد میباشد. بعدها کمپانی‌های SSI و PADI،سیستم های مختلفی برای آموزش غواصی تدوین نمودند. در کشور ما نیز، آموزش غواصی بر بستر هر دو سیستم، در حال برگزاری می باشد و متقاضیان پس از گذراندن دوره های آموزشی غواصی، میتوانند مدرک غواصی بین المللی دریافت نمایند.

غواصی در کیش

دوره آموزشی غواصی در کیش

معمولاً دوره آموزش غواصی، شامل سه جلسه تئوری و همچنین عملی غواصی می باشد. یکی از پیش نیازهای شروع غواصی انجام تمرین تنفس و ماسک می باشد، همچنین افراد می بایست با ابزارها و تجهیزات غواصی و همچنین کارکرد و آنها آشنا شوند. در ابتدا باید کمی با این تجهیزات در سطح آب شنا کنند، تا به صورت خیلی مقدماتی با نحوه شنا کردن با این تجهیزات آشنا شوند. یک سری تکنیک های مقدماتی غواصی نیز وجود دارد، که در این مطلب برخی از آنها را نام می بریم.

تکنیک های مقدماتی غواصی شامل اصول شناوری، برابر سازی فشار داخلی بدن با فشار محیط، نحوه تخلیه آب ماسک، بازیابی، کار کردن با دستگاه فشار سنج و کار کردن با دستگاه عمق سنج می باشد که همه اینها به صورت کامل در این مجموعه به شما آموزش داده می شود. پس از آن شما می توانید تا عمق ۱۸ متر آب غواصی کنید. دوره اوپن واتر سه روز طول می کشد و پس از گذراندن این مرحله سرتیفیکیت دوره به شما اعطا می شود.

البته با گرفتن این سرتیفیکیت، شما میتوانید با یک مربی سه ستاره غواصی کنید و فعلاً اجازه تنها غواصی کردن به شما داده نخواهد شد.

 

دوره آموزش غواصی ۲ ستاره

پس از گذراندن دوره اپن واتر، شما وارد این مرحله می شوید. با این تفاوت که در این دوره آموزش های تخصصی تر می شود و پس از گذراندن این دوره، شما می‌توانید تا عمق ۳۰ متری آب غواصی کنید. در این مرحله به شما غواصی در شب و غواصی در عمق نیز آموزش داده میشود. پس از طی کردن این مرحله و گذراندن آن، به شما یک سرتیفیکیت جداگانه داده میشود، که پس از آن میتوانید با یک مربی ۲ ستاره غواصی کنید.

 

دوره غواصی ۳ ستاره

این مرحله مخصوص تکمیل کردن اموزش های قبلی می باشد، علاوه بر آموزش دیدن مهارت های عملی و همچنین مهارت های تئوری، تکنیک های عمومی غواصی به صورت تخصصی تر به شما آموزش داده می شود، زیرا شما باید یاد بگیرید که چگونه یک تیم را به غواصی ببرید. در این مرحله آموزش هایی مانند شناخت ابرها و تشخیص جهت باد، هواشناسی، قایقرانی، آموزش نحوه کار با دستگاه کمپرسور به شما داده می شود. پس از گذراندن این دوره می توانید تا عمق ۴۰ متری آب غواصی کنید. این دوره حدودا ۲۵ روز طول میکشد و ۵۰ دایو دارد. بعد از گذراندن این دوره و گرفتن سرتیفیکیت آن، شما قادر هستید به عنوان دایو مستر یا همان کمک مربی، در یک مرکز آموزش غواصی مشغول شوید و به افراد دیگر غواصی بیاموزید.

 

دوره مربی غواصی

زمانی که یک سال از مدرک دوره ستاره شما گذشته باشد و با ثبت ۲۰۰ دایو، مجاز هستید که در دوره‌های مربیگری غواصی شرکت نمایید. یک غواص سه ستاره، پس از گذراندن یک امتحان می تواند به مدرس یک ستاره تبدیل شود. این دوره معمولاً بین ۷ الی ۱۰ روز طول می کشد.

 

لازم به ذکر است تمامی این دوره های آموزش غواصی، در این مجموعه در کیش همراه با ارائه مدرک غواصی بین المللی برگزار می شود. افراد علاقمند به غواصی نیز می‌توانند از این تفریح جذاب لذت ببرند.

 

تجهیزات مورد نیاز برای غواصی

از تجهیزات ابتدایی برای غواصی می توان به ماسک، اسنورکل و فین اشاره کرد. البته برای گذراندن دوره اپن واتر، تهیه همه این تجهیزات ضروری نیست و شما می توانید این تجهیزات را کرایه کنید. معمولاً برای دوره ۲ ستاره خرید این تجهیزات لازم است. لباس های غواصی نیز در دو جنس متفاوت نئوپرین و استرج موجود هستند. هنگام خرید لباس غواصی باید دقت کنید، که برندهای معتبر را از مراکز قابل اعتماد خریداری کنید. زیرا ایمنی غواصی به کیفیت بالای لوازم آن نیز بستگی دارد. از دیگر تجهیزات مورد نیاز برای غواصی، می توان به چراغ قوه، چاقو، پاراشوت و جلیقه شناوری اشاره کرد. اما از لوازم تخصصی تر غواصی می توان به درای باکس برای نگهداری وسایلی که نباید خیس شوند، دایو کامپیوترها که مانند یک ساعت مچی هوشمند مختصات فنی غواصی را محاسبه می نمایند، اشاره کرد.

آموزش غواصی

مدرک غواصی بین المللی

 

مدرک غواصی بین المللی، در مشاغل تفریحی، ورزشی، صنعتی، آموزشی، نظامی و همه مشاغلی که در زیر آب مربوط می شوند، کاربرد دارد. بنابراین شما با اخذ این مدرک معتبر بین المللی، می تواند در مشاغلی که به دریا، دریاچه، رودخانه و سد مرتبط است، مشغول به کار شوید. مثلا شما می توانید در شرکت هایی که مرتبط به حوزه آب و دریا هستند، یا سازمان های دریایی، اماکن تفریحی آبی و غیره مشغول شوید. همچنین مدرک غواصی بین المللی در خارج از کشور نیز معتبر میباشد.

 

اگر شما به عنوان یک غواص در مراکز آموزش غواصی مشغول به کار شوید، این مراکز می توانند شما را بیمه کنند و بعنوان یک شغل تمام وقت دارای بیمه، روی آن حساب کنید. همچنین غواصی نیز مانند خیلی از رشته های ورزشی، دارای مسابقاتی در کشور های مختلف می باشد. مثلاً مسابقات فری دایوینگ، در کشورهای آمریکا، تایلند، فیلیپین و ترکیه برگزار می‌شود و شرکت‌کنندگان مختلفی از نقاط مختلف دنیا دارد. اخیراً شغل غواصی به صورت حرفه ای در ایران، بسیار گسترش یافته است و افراد ماهر در صنایع و سازمان های مختلف کشور، به صورت حرفه ای مشغول به کار هستند. لازم به ذکر است اخذ مدرک غواصی بین المللی می تواند به فراهم کردن زمینه مهاجرت از طریق کسب تخصص غواصی کمک نماید.

 

در ادامه جزئیات و همچنین هزینه‌های دوره ها به صورت مفصل آورده شده است.

 

دوره ها از مقدماتی تا مربی گری غواصی

Open water

Advanced open water

EFR

Rescue diver

Dive Master

Instructor

 

 

 

دوره اول open water

 

شما ٢ الي ٣ غواصي تو استخر انجام ميديد

٤ الي ٥ غواصي در دريا

تا عمق ۱۸ متری غواصی میکنید

و تئوري هاي غواصي رو ياد خواهيد گرفت

 

در پايان دوره براي شما مدرك بين المللي پدي امریکا صادر خواهد شد که معتبر ترین مدرک غواصی در جهان هست

 

هزينه ي دوره ي مقدماتي

۱۰ ميليون تومن به علاوه ٧٠ يورو هزينه ي صدور مدركتون هست

 

كل دوره ٤ ال ٥ روز زمان ميبره

 

دوره دوم advanced open water

 

در این دوره شما مهارت های غواصیتون رو تقویت میکنید

یاد میگیرید تا عمق ۳۰ متری غواصی کنید

غواصی در شب رو تجربه میکیند

جهت یابی زیر اب رو یاد میگیرید

پیدا کردن اجسام زیر اب و بازیابیشون رو یاد میگیرید

 

در پايان دوره براي شما مدرك بين المللي پدي امریکا صادر خواهد شد که معتبر ترین مدرک غواصی در جهان هست

 

طول دوره ۳ الی ۵ روز میباشد

هزینه این دوره

۱۰ میلیون تومن به علاوه ۷۰ یورو هزینه صدور مدرکتون هست

 

 

دوره کمک های اولیه EFR

 

در این دوره شما کمک های اولیه شامل

CPR

کمک به کودکان

کار با دستگاه AED

اکسیژن رسانی

مانور هایملیخ

 

را یاد خواهید گرفت

 

طول دوره ۱ روز میباشد

 

هزینه این دوره ۲،۵۰۰ تومان به علاوه ۳۰ یورو هزینه صدور مدرکتون هست

 

 

دوره rescue diver

 

در این دوره شما امداد و نجات در دریا رو یاد خواهید گرفت و یاد میگیرید که در مواجهه با تمام بحران های احتمالی دریا درست عمل کنید وباعث نجات خود یا دیگران بشوید

در این دوره یاد میگیریم هم به خودمون و هم به دیگران کمک کنیم

 

طول دوره ۲ الی ۳ روز میباشد

هزینه دوره ۱۰ میلیون به علاوه ۷۰ یورو

 

 

 

 

کمک مربی Dive master

 

این دوره اغاز ورود شما به دنیای مربی گری هست

در این دوره تئوری های غواصی رو مثل یک مربی یاد میگیرید

در اموزش شاگردها به مربی کمک میکنید

نقشه کشی زیر آب رو یاد میگیرید

تست های مهارت شنا وغواصی خواهید داشت

و….

طول دوره حدود ۱ ماه هست

 

هزینه دوره ۳۵ میلیون به علاوه ۱۳۰ یورو هزینه صدور مدرک

 

 

 

 

در پایان نیز سایت های معتبر غواصی ایران و جهان آورده شده است.

سایت های معتبر غواصی

كيش:

بيگ كورال

زوبيچ

الدرادو

رويال

سازه ها

شاهي

كشتي داما

ساترن كرك

كنيون

سنبرون

كلبه هور

كشتي يوناني

شهر حريره

پورت دامون

 

 

سايت هاي ديگر در ايران

كشتي رافائل بوشهر

سوپر تانكر لارك

تخت جمشيد قشم

پارك زيتون قشم

زوبيچ لاوان

 

جزيره بالي:

سانور

كريستال بي

مانتا پوينت

نوسا پنيدا

پادانگ بي

تولمبان

ناو جنگي جنگ جهاني دوم واقع در تلمبان

 
آموزش غواصی در کیش
Average Rating: 5
Votes: 13287
Reviews: 12156
آموزش غواصی در کیش

تا 60% تخفیف آموزش غواصی در کیش

آموزش غواصی در کیش
When: -
Where: مرکز غواصی در کیش
بازار شارستان
کیش
همکف دوم
آموزش غواصی در کیش
مدرک بین المللی

آموزش غواصی در کیش

آموزش غواصی در کیش آموزش غواصی در کیش
When: -
Where: مرکز غواصی
بازار شارستان
کیش
واحد 139

دیدگاه‌ها  

+109 # آموزش غواصی در کیشسوگند 1401-06-12 00:53
ممنون از اطلاعت خوبی که در مورد آموزش غواصی در کیش نوشتید. کیش جای فوق العاده ای برای غواصی هست، و اساتید غواصی خیلی خوبی داره
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
+111 # غواصی در کیشreza 1401-06-12 14:30
غواصی در کیش یکی از بهترین محل ها برای آموزش و غواصی در ایران هست :-)
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
+106 # غواصی در کیشرضا تقوی 1401-06-14 00:57
کیش آنلاین همه چیش توی کیش از همه بهتره، پس آموزش غواصی در کیش رو با کیش آنلاین امتحان میکنم
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
+91 # آموزش غواصی در کیشسجاد 1401-06-15 03:50
غواصی در کیش خیلی عالیه، دلم میخواد برای آموزش غواصی از کیش شروع کنم 8)
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
+93 # پاسخ: آموزش غواصی در کیشعادل 1401-06-16 01:46
آموزش غواصی در کیش با مدرک بین المللی! خیلی خوبه، شاید برم کیش برا آموزش غواصی
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
+78 # غواصی در کیشمحمدی 1401-06-25 03:06
کیش برای غواصی ‌خیلی مهم مناسبی هست، مخصوصا ساحل مرجان برای غواصی جای زیبایی هست.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
+76 # پاسخ: آموزش غواصی در کیششیرین 1401-06-29 05:29
کیش برای آموزش غواصی بهترین اساتید و داره، سعی میکنم برای آموزش غواصی در کیش این فصل و اونجا باشم
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
+56 # آموزش غواصی در کیشامید 1401-07-03 12:33
برای آموزش غواصی در کیش اگر میرید سعی کنید بهترین وسایل غواصی رو داشته باشید چون هیچی اندازه ایمنی و وسایلتون مهم نیست،البته مربی خوب هم برای غواصی زیر آب خیلی مهمه
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
+48 # آموزش غواصی در کیشمحمد 1401-07-08 09:16
من برای غواصی در کیش استاد سیدی رو انتخاب کردم.دلیل اینکه سراغ حمید سیدی رفتم، این بود که او هم سابقه‌ی درخشانی در انواع ورزش‌های دریایی داره، هم مدرس رسمی دوره‌های غواصی هست. این‌ها زمانی عجیب‌تر می‌شه که بدونید استاد سیدی بسیار جوان هست!
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
+50 # غواصی در کیشاحمد رضا 1401-07-08 10:30
من عاشق غواصی هستم و کیش و قشم خیلی برای غواصی و آموزش غواصی عالی هستن.حتما امتحان کنید
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
+45 # آموزش غواصی در کیشالهه 1401-07-11 10:49
خیلی عالی هست که آموزش غواصی در کیش برای خانم ها هم دارید، حتما سعی میکنم که برای آموزش بیام کیش،من عاشق غواصی هستم :-)
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
+44 # آموزش غواصی در کیشآموزش غواصی در کیش 1401-07-12 10:41
بنظر من اگر برای آموزش غواصی در کیش میرید جزیره حتما ساحل مرجان برید برای غواصی اون سمت خیلی زیباست و برای غواصی مناسب هست
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
+53 # آموزش غواصی در کیشاحمد 1401-07-14 11:08
مهم‌ترین موضوع توی غواصی بعد از آموزش غواصی تجهیزات خوب و مدرن هست،حتما برای غواصی در کیش بهترین تجهیزات تهیه کنید چون مسئله زندگیتون هست
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
+20 # آموزش غواصی در کیشسارا 1401-08-01 12:17
آموزش غواصی در ایران فقط جزیره کیش باقی جاها رو نیستم اصلا!
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
+19 # آموزش غواصی در کیشاحمد 1401-08-07 06:20
کیش شماره یک‌غواصی و آموزش غواصی در ایران هست 8)
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
+20 # آموزش غواصی در‌ کیشسعید 1401-08-20 17:40
ساحل مارینا و ساحل مرجان از محل های مناسب‌ برای غواصی و آموزش غواصی در‌میش هست،پیشنهاد میکنم اونجا غواصی کنید
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
+5 # آموزش غواصی کیشرسول 1401-10-15 05:53
برای آموزش غواصی در کیش فقط استاد سیدی را انتخاب کنید
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
+4 # آموزش غواصی در کیشحامد 1402-01-10 07:24
بهترین جا برای آموزش غواصی در کیش ساحل مارینا و ساحل مرجان هست حتما اونجا برید
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
+6 # پاسخ: آموزش غواصی در کیشهیوا 1402-02-24 14:29
برای ثبت نام در کلاسهای آموزشی غواصی در کیش از کجا باید اقدام کنم؟
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
+1 # پاسخ: آموزش غواصی در کیشسعید 1402-02-25 13:52
اینکه آموزش غواصی برای خانم ها هم دارید خیلی خوبه اینطوری همراه با همسرم میتونیم با هم یاد بگیریم :D
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن

بخش هتل‌های کیش آنلاین

Great Docs and Support با کیش آنلاین هتل مورد نظر خود را در داخل ویا خارج از کشور رزرو نمایید.

رزرو کنید...

بخش تورهای کیش آنلاین

Great Docs and Support با کیش آنلاین تور مورد نظر خود را در داخل ویا خارج از کشور رزرو نمایید.

رزرو کنید...

بخش بلیط هواپیمای کیش آنلاین

Great Docs and Supportکیش آنلاین بزرگترین مرجع بلیط هواپیما داخلی و خارجی

رزرو کنید...